Dukje

Këpucët “e çuditshme” të Kryeministres britanike

Nga  | 

b083fe9562de18faad9717

Kryeministrja e re e Britanisë Theresa May ka nisur zyrtarisht punën e saj më 16 korrik. Kujtojmë se ajo është Kryeministrja e dytë grua e Mbretërisë së Bashkuar, pas Margaret Thatcher.

Përveçse mori drejtimin e Partisë Konservatore, May, ka edhe një sens të fortë dhe krejt të veçantë të stilit të të veshurit.

Edhe pse është liderja e një vendi, kjo nuk e ndalon atë të përdorë një stil të ndryshëm, të çuditshëm, ektravagant dhe paksa rinor, sidomos përsa i përket këpucëve.

Ja disa prej zgjedhjeve më “pikante” që ajo ka bërë gjatë shfaqjes në aktivitete të ndryshme zyrtare:

b083fe9562de18faad6c0f

Këpucët e Theresa May në takimin me Kancelaren Gjermane Merkel, në Berlin, 20 korrik 2016

b083fe9562de18faad6d16

Në një Konferencë në Kenilworth, Britani, shtator 2015

b083fe9562de18faad6d14

E pranishme në eventin: ‘Countering Terrorism: A Global Perspective’, Londër, dhjetor 2015

 

b083fe9562de18faad6d12

Gjatë takimit elektoral për Partinë Konservatore në Birmingam

b083fe9562de18faad6d11

Gjatë takimit me Ministrin e parë të Skocisë, Nicola Sturgeon

b083fe9562de18faad6d13

E pranishme në një konferencë shtypi në Londër

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares