Dukje

Kalendari Pirelli thyen ‘standardin’…

Nga  | 

Kompania e njohur e gomave Pirelli, tradicionalisht e njohur për shfaqjen e imazheve tejet provokuese të modeleve në kalendarët e saj të përvitshëm – ku spikasin format e kolme të trupave të zhveshur –  ka bërë një ndryshim radikal vitin e fundit duke ia besuar kalendarin e 2016-ës fotografes Annie Leibovitz. 

12 imazhe grash artiste, që thyejnë standardin e bukurisë femërore “të kalendarëve” !  Ky kalendar, më tepër se sa perfeksionit të modeleve i ‘thërret’ normalitetit dhe bukurisë njerëzore.

Yoko Ono, Natalia Vodianova, Amy Schumer, Serena Williams, Yao Chan janë disa prej emrave, pjesë e fotove nga Annie Leibovitz.

Ndërkaq, duket qartë ndryshimi në perceptimin për bukurinë e gruas kur krahasojmë fotot e një viti më parë dhe viteve të tjera me kalendarin e fundit të markës Pirelli.

mos-7_120115015041

mos-6_120115015027 mos-4_120115015027 mos-3_120115015027 mos-2_120115015027 mos-1_120115015027 mos-5_120115015027  perrelli-01-jpg

2012-pirelli-takvimi---pirelli-calendar-2012-(nsfw)-23566

Foto nga Kalendari 2012, Pirelli

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares