Foto

Kontrast

Nga  | 

image

Foto legjendare e një 106 vjeçareje armene, duke mbrojtur shtëpinë e saj në vitin 1990, kur pati luftime të përgjakshme mes popullit të Armenisë dhe Azerbaxhanit dhe ku rezultuan rreth 20,000 të vrarë.

Kjo foto është shkrepur në një fshat të Armenisë, ku gruaja e vjetër po ruante me armë shtëpinë e saj.

Burimi: reddit 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares