Lajmi i Ditës

Majlinda Kelmendi, përsëri kampione!

Nga  | 

Judo-Odette-Giuffrida-800x534-800x534

Xhudistja Majlinda Kelmendi shpallet sërish kampione, për të tretën herë. Kësaj here, në Kampionatin Europian, në Varshavë të Polonisë. Kjo sportiste shqiptare e sportit të xhudës, ka fituar dy tituj të rëndësishëm gjatë karrierës së saj: titullin botëror dhe Olimpiadën. Në finalen me rusen Alesya Kuznetsova, ajo shpallet kampione. Në gjysmëfinale Kelmendi eliminoi portugezen Joana Ramos dhe më pas britaniken Chelsie Giles si dhe zvicerianen Evelyne Tschopp, respektivisht, në rrethin e parë, të dytë dhe të tretë.

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares