Dukje

Outfit i Ivanka Trump në Arabinë Saudite, mbresëlënës…

Nga  | 

40909E7A00000578-4524974-image-a-6_1495288302718

Vajza e Presidentit, Donald Trump, ka qenë pjesë e një vizite së bashku me bashkëshortin Jared Kushner dhe familjen presidenciale, për t’u takuar me liderë të Arabisë Saudite.

Ka rënë në sy paraqitja e saj tepër elegante, me një fustan të brandit Cédric Charlier.

Ivanka-Saudi-Arabia

Ivanka Trump wore a long-sleeved printed Cédric Charlier maxi dress that showed her ankles and her tan pumps as she held hands with her husband Jared Kushner.

Veshja tradicionale e grave të Arabisë Saudite, duke përfshirë edhe vizitorët, është zakonisht: një fustan i gjatë – abaya, shoqëruar me një shall elegant në kokë.

40909E7600000578-4524974-image-a-1_1495286073863

Kur u pyet, nëse Zonja e Parë duhej veshur sipas rregullave të vendit, zyrtarë të saj u përgjigjën se “zakonisht nuk u kërkohet kjo gjë” por “pranohen sugjerime” dhe përgjithësisht, e mirëpresim çdo stil prej vendeve të tjera.

afp-fb482b0337680a7d894d8e4c5faab2539fedd17d

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares