Lajmi i Ditës

Recital solistik, artistët e rinj mbështesin edukimin e Artit

Nga  | 

panairi4

20180110_115729Aktivitetet artistike elitare që zhvillohen në Shqipëri në kuadër të projektit rinor CoDe Albania, mbështetur nga Bashkia Tiranë dhe promovuar edhe nga Ministria e Kulturës, u pasuruan mbrëmjen e së martës, me një recital solistik ku morën pjesë studentë të përzgjedhur të degës së Kantos. Flautistë, koristë dhe pianistë të rinj shqiptarë; studiues dhe virtuozë të ardhshëm në fushën e muzikës kanë debutuar përpara publikut pjesëmarës në sallën qendrore të Universitetit të Arteve, në Tiranë

Një emër më i njohur i artit të Flautit, Anxhela Kapja ka performuar për pjesëmarrësit, në aktivitetin mbështetës për artistët e rinj shqiptarë.

dsc_3326-827x1024

Anxhela Kapja është aktiviste pranë Qendrës CoDe, mësuese vullnetare e muzikës në Kurset e Artit për fëmijë si edhe vullnetare në aktivitete të tjera social-kulturore. Ajo ka fituar çmimin e dytë në Konkursin Muzikor Ndërkombëtar “Vienna Grand Prize Virtuoso 2017”.

code13

02

Misioni i CoDe Albania (Coherent Development Albania) është të fuqizojë rolin e shoqërisë civile në transformimet sociale për ndërtimin e një shoqërie gjithëpërfshirëse, duke promovuar trashëgiminë dhe vlerat kulturore shqiptare.

 

1 Comment

  1. 3win8 casino

    Mars 14, 2019 at 9:49 am

    This can be more difficult in smaller boutiques. Almost all of these websites are able to join. These hoardings or billboards aren’t
    just the informer from the product they will tell another thing. http://Win88.club/http://win88.club/index.php/22-3win8

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares