Letrart

Filmi “Home”, suksesi që pasohet prej filmit “Ajo”

Nga  | 

CqtIgPZWgAAHxb6

 

Skenari më i mirë, filmi më i mirë shqiptar, muzika më e mirë dhe filmi më i mirë ndërkombëtar : Home nga regjisorja More Raça do të pasohet prej filmit tjetër “Ajo”. 

Filmi HOME – a short movie

Edhe pse e re, ajo ka thyer kufijtë kombëtarë duke u shpërblyer me çmime të rëndësishme. Siç shprehet vetë regjisorja për RTK; filmi ka pasur deri tani një rrugëtim të suksesshëm në festivale ndërkombëtare, duke përfshirë edhe TIFF (Tirana International Film Festival) me premierërn në Raindance Festival.

“Ndihem mirë për faktin se kemi arritur të depërtojmë gjithkund.” shprehet regjisorja Raça. Filmi “Ajo” është një film mjaft domethënës me tematikë të përqëndruar rreth dhunës në familje.

POSTER

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares