Prijëse

Gratë dhe të qenit e •online

Nga  | 

Si veprojmë ne gratë kur shohim një veprim të papëlqyeshëm në rrugë? Si mundohemi ta shmangim ngjitjen në terrene aspak elegante, për të mos thënë krejtësisht të çuditshme për vetë elegancën brendashkruar qenies tonë?

Zakonisht, futemi në një butik. Apo, thërrasim në telefon të dashurin.

Gjithashtu, mund edhe të rrezikojmë dhe të kuptojmë se gratë kanë fuqinë të bëjnë edhe gjëra më të mëdha se aq. Pra, duke i dhënë lirshmërinë maksimale mendimit dhe duke kontrolluar me ndërgjegjje të plotë dhe natyrisht të mençur motivin që na shtyn të bëjmë një veprim, të marrim një vendim apo të reagojmë me të drejtë.. për çka na shqetëson.

Kur ndihem e mërzitur, bëj selfie.

Kur ndihem e trishtuar dal me miqtë ose ndaj kafen a çajin e pasdites me motrën/vëllain apo prindërit.

Patjetër që çdo veprim i palogjikshëm shumëzohet me disa fish koeficient gabimi më shumë për gratë se sa për burrat. Kjo nuk do të thotë që gratë mund të bëjnë ç’të duan duke përfshirë këtu dëme faktike që iu shkaktojnë dikujt!

Por në thelb, bota është jona. 🌻

gw

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares