Frymëzime

Injoranca që hyn në breçka dhe kudo tjetër

Nga  | 

Mbivlerësim i mashkullit, në kuptimin e mashkullores. Sharmuar nga meshkuj më shumë se gjithçka tjetër, priret drejt modave dhe fashion- it të revistave (ndoshta edhe të veta). Mbron të vobektin duke e vobektësuar edhe më. Një farë xhelozie tepër të hollë në ‘e vetja’ mbarsur me krenari, pastaj pendesë dhe pastaj edhe më shumë pendesë.

Talentin nuk ma gjykon ti, i dashur. Nëse do ma gjykoje ti, minimalisht do kishe gjetur edhe zgjidhje për ato që ti konsideron probleme tek unë. Ti apo kushdoqoftë si Ti! Në një mënyrë ose në një tjetër.

(Unë.)

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares