Lajmi i Ditës

Të punojmë për drejtësinë: duke i dhënë fund dhunës

Nga  | 
©️silvi bakiri

©️silvi bakiri

Shanset janë, që rrobat të cilat keni veshur janë krijuar dhe punuar nga një grua. Gratë përfshijnë 75 % të punëtorisë mbarëbotërore, dhe veshjet e punuara dhe të shpërndara prej tyre në të gjithë Botën. Shpesh, njerëzit përballen me kërcënimin, diskriminimin dhe dhunën, ndërsa përpiqen të ‘fitojnë’ jetesën e denjë.

Në çastin që flasim, teksa gratë janë të preokupuara për të folur ‘me zë të lartë’ mbi problemet e tyre, shoqëria njerëzore gëzon fuqinë të veprojë për një ndryshim të rëndësishëm. / përkthyer

#workingforjustice

#globalfundforwomen

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares