Lajmi i Ditës

Mbretëria e Bashkuar lajmëron datëlindjen e fëmijës

Nga  | 

10453C60-8178-4729-AB75-E565F9C0314F

Princi Harry dhe Meghan Markle festojnë një ngjarje të madhe për Mbretërinë e Bashkuar. Ardhja në jetë e bebes mbretërore, është  një festë e veçantë për mbarë botën. Sipas lajmeve zyrtare të Ambasadës angleze; Dukesha e Sussex solli në jetë shëndetshëm beben mbretërore, që peshon 7lbs 3oz. Duka i Sussex ishte i pranishëm në këtë datë të shënuar. Mbretëresha, Duka i Edinburgh, Princi Uellsit, Dukesha e Cornwall, Duka dhe Dukesha e Cambridge, Lady Jane Fellowes, Lady Sarah McCorquodale dhe Earl Spencer u lajmëruan dhe janë shumë të lumtur për ngjarjen e madhe.

A0BD132B-EA99-405F-928A-EF4AC0A4401E

Mamaja e Dukeshës, Daria Ragland, që u ngazëllye me ardhjen në jetë të nipit mbretëror, qëndroi pranë Shkëlqesisë së Tij në Frogmore Cottage. Shkëlqesia e saj dhe fëmija janë shëndoshë e mirë.

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares