Personale

@ai më ka abuzuar psikologjikisht

Nga  | 

“Jam bërë hakmarrëse dhe zevzeke sepse më kanë shtyrë kushtet e vështira të punës. Jam midis zgjedhjes në duhet të bëhem psikologe, politikane, artiste apo mantenutë.” 

Abuzimi që iu bëhet grave është i stërholluar deri në detajet më të holla, por edhe më e stërholluar është situata që i besohet. Burrave abuzues me fjalën, veprën dhe sidomos me gratë. Abuzim që shpesh vjen si ëndërr dhe ikën si makth, nëse ikën.. Megjithatë, ajo që duhet të pyesim është: Pse? Si mund ta zgjidhim: pa errësira, pa errësime, një problematikë që nuk kërkon shumë emocione për ta kuptuar.

ai është ftohtësisht I KEQ. / gw

 

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares