Lajmi i Ditës

Madonna me ‘Future në Eurovision Song Contest ‘19

Nga  | 

Këngëtarja e muzikës pop Madonna do të performojë dy këngë gjatë Finales së Madhe në Eurovision Song Contest më 18 Maj: Hiti i saj ‘Like a Prayer’ dhe brandi single ‘Future’, do të vihet në skenë së bashku me reperin Amerikan Quavo.

Shikuesit e Edicionit të këtij viti, do të kenë mundësinë të shohin hitin Future, shkëputur prej albumit Madame X, i cili do të lançohet zyrtarisht më 14 Qershor. Ky vit shënon 30 vjet që nga hiti Like a Prayer, i cili do të shoqërohet prej 35 koristësh.

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares