Psikologji

Global Fund for Women për vajzat dhe gratë

Nga  | 

BAB0A0E9-2B96-41E4-BB24-D97F37EA7EFA

Vajzat dhe gratë e reja që marrin pjesë në Global Fund for Women punojnë me mentorët e tyre për të krijuar dhe implementuar projekte të cilat lidhen me drejtësinë në komunitete. Projektet e krijuara nga këto vajza në Nepal, Bangladesh dhe Indi janë ende rrugës për t’u finalizuar.

66E3BFE1-ED0E-4BFD-9FC0-155677E15B33

Gjithashtu, edhe Tanzania është duke u kujdesur për të vënë në jetë projektet e komunitetit të vet. / GFU

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares