Lajmi i Ditës

Zgjedhjet amerikane dhe emrat e rinj

Nga  | 

Axhenda për përballjen e parë të Zgjedhjeve Presidenciale është përcaktuar.

NBC, asambleja demokratike ka njoftuar se cilët do të jenë emrat e kandidatëve që do të shfaqen çdo natë këtë muaj.

Ja edhe detajet:

• Ku dhe kur: Debati do të mbahet më 26 Qershor në Miami, Florida.

• Në natën e parë do të garojnë: Elizabeth Warren, Beto O’Rourke, Cory Booker, Julian Castro, Tulsi Gabbard, Jay Inslee, Amy Klobuchar, Bill de Blasio, John Delaney & Tim Ryan

• Emrat e natës së dytë: Joe Biden, Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Kamala Harris, Kirsten Gillibrand, Michael Bennet, Marianne Williamson, Eric Swalwell, Andrew Yang dhe John Hickenlooper.

Sipas sondazheve: kryesojnë Biden, Sanders, Harris, Buttigieg. / CNN

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares