Frymëzime

Mënyra për t’i thënë dikujt se e admiron

Nga  | 

(💭👻🦵🏻) #sol

1. “Po mendoja për ty.”

Përpara një viti i thashë Tom Kuegler (team) se kisha probleme për të kontrolluar ankthin. Pas disa ditësh, më erdhi ky mesazh:

“I hope you are doing better.”

Mesazh ky, i cili më bëri të kuptoj se unë dhe gruaja ime e vlerësonim këtë person.

2. “Dukesh mirë.”

Në këtë kontekst që E mendoj unë: Ti dukesh fit, relaxed, happy – në formë të mirë, e relaksuar dhe e lumtur.

3. “Çfarë ke në mendje?”

Jam kurioze për eksperiencën tënde me W.”

a mund të më thuash më tepër mbi të? Do të më pëlqente ta çoja këtë opinion në Y.

4. “Më pëlqen shumë mënyra si e sheh botën.”

Nuk e di ti, por më pëlqen kur më bëjnë të ditur se jam e bukur <<<<<<<<<<<<<<•

5. Herën e fundit që kemi folur më ke thënë “X”

Dje fola me mikun tim Nick Wignall pas shumë kohësh, më saktësisht 1 muaji.. /.

6. “Ndoqa këshillat e tua.”

Tre javë më parë, Nicklas Göke dhe unë po ecnim në rrugët e një kryeqyteti. Ideja se po e drejtoj në rrugën e duhur një mik ose një mikeshë më bën të ndihem mirë me veten. 💈

7. “Më ka marrë malli.”

Unë jetoj në një qytet të vogël në Catalunya, 6000 milje larg të njohurve të mi. Me kalimin e viteve komunikimi është bërë gjithnjë e më i kufizuar.

*lesz

Por, një herë në muaj komtrolloj emailin tim për të parë nëse dikë, dikunde ka marrë malli për të komunikuar. / për GW

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares