Personale

Të mendosh duke kuptuar historitë aka paratë & pushteti

Nga  | 

psy sly 🧠 #fastenseatbells #singleladies

Të gjithë kanë historinë e tyre.

Të kuptosh historinë e tjetrit do të thotë të dish/kesh informacion të plotë mbi historitë përkatëse.

Të reagosh, duke, edhe gjetur zgjidhje bazuar mbi ato histori (kur themi histori, kemi thënë histori personale dhe konflikte TË TJERA).

Të shohësh tri dimensionalisht situatat dhe gjithçka që i ka krijuar situatat. Dhe pastaj të marrësh vendime. Që do të thotë: bota është gjithnjë 3D.

Të gjykosh lokalisht, shpesh herë, është gjë e zgjuar. Edhe sepse, shqiptarët mbahen për njerëz të zgjuar. (Lexo: mençur)

Të jetosh një sistem në të cilin koha ka mbetur në reminishenca nostalgjike (e që përsëriten sipas një procesi mendor të caktuar, në varësi të personit) është një konflikt i rëndësishëm. Me të cilin, të paaberruarit (kthjelltët) mund të bashkëjetojnë vështirësisht.

Bukë e verë. Marrëdhënie komunikimi të shëndetshme. Diell.

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares