Personale

NYFA, ëndrra e të rinjve shqiptarë për të studiuar kinema

Nga  | 

C7996CF9-6115-42DD-B7A0-492F02ABFA03

Shumë të rinj shqiptarë kanë ëndërr të studiojnë kinema dhe regjisurë në Amerikë. New York Film Academy është një mundësi për shumë studentë të Akademisë së Arteve për të marrë një tjetër eksperiencë në NYFA.

Sa e vështirë është të fitosh një intervistë në NYFA, pasi ke kapërcyer fazën e aplikimit? 

Nuk është aspak e vështirë nëse ke ‘the guts’ dhe dëshirën e madhe deri në finalizimin e një pasioni të madh, siç është Kinemaja. E gjithashtu nuk është e vështirë nëse ke pasur paraprakisht kontakt me këtë akademi talentesh. Mënyra se si funksionon një shkollë aktrimi asnjëherë nuk mund të jetë tradicionale, dhe si e tillë, funksionon edhe në ambjente të tjera. zh-zh

”I left my Features in Italy.” 

Çfarë mund të ofrojë një eksperiencë personale dhe e paguar në një shkollë? Absolutisht shumë më tepër nga ç’mund të ofrojë një institucion shtetëror, nëse diskutojmë për shkollat e Perëndimit.

NYFA është rasti unik, në të cilin liderët e kinemasë interpretojnë duke intervistuar kërkesat e tyre kundrejt thellësive artistike dhe pasioneve të tyre.

/ kjo nuk është shtëpi kundërzbulimi, por një kujtim i hidhur nga e shkuara / #studios 

 

 

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares