Prijëse

Gratë në botë

Nga  | 

Takuam kurajozen braziliane, e cila lufton për të drejtat e grave, në një shtet ku shëndeti seksual dhe riprodhues është i kufizuar, presidenti ekstremist Jair Bolsonaro është në avantazh për sa i takon, paragjykimeve raciale. Ky episod na shpie në një lëvizje feministe vibrante në Brazil, dhe mobilizon një tjetër lëvizje, të cilën disa e quajnë “Pranverë feministe” e cila, merret edhe me dekriminalizimin e abortit. / GFW

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares