Biblioteka

Si përfundojnë në prostitucion vajzat shqiptare

Nga  | 

5E8ED712-2AB2-48B8-9D58-6A581D2D892A

(Vafsh në anën tjetër!)

Rep / A, B, M, 

Silvi Bakiri

Ato i sheh rrugëve të Athinës, të Romës dhe të Berlinit, shpesh duke kërkuar suksesin. Me vetëbesimim se suksesi i dedikohet tipareve, gjatësisë së trupit, formës së vitheve ose tipologjisë së elegancës. Kush janë kto vajza? A i njeh njeri, përtej një emri fake, një rrugëtimi të vështirë trenash dhe automjetesh? Çfarë kanë vendosur ato për veten? Të prostituojnë për të gjetur një karrierë ekselente, apo t’u shuajnë ëndjet dashurisë së jetës?

Meik S

në fillim nisi me qëllim martese. Eventualisht pashë se mënyra se si detyrohesha (për zverku) për të qenë në takime të ndryshme me klientë ishte jo e zakonshme për rutinën time prej zyshe. Diçka po shkonte gabim me këtë strukturë që ishte unë dhe partneri im.

“Ai ishte atje për të më shitur.”

Nisa të dyshoja dhe denocova edhe në media, polici, te disa mikesha (edhe ato të rrezikuara nga ky problem). Moti dhe klima nuk ishin në anën time për LTParis. Kisha përfunduar prostitutë! Pse shteti im nuk reagonte mbi këtë gjë?

“U detyrova të ndryshoja emër dhe vendodhje. Shkova nga Milano – ku qindra mikesha luftonin për të njëjtën gjë. Duhet të q*. Prandaj. “

thjesht hiq të brendshmet dhe q* . Bëhu joshëse. E parezistueshme, deri sa të kapësh peshkun. Peshq. Kështu e ka Mbijetesa. Më beso, është shumë më e sinqertë në këtë mënyrë. Do kesh paratë e tua, suksesin tënd, cigaret e tua. E madje, edhe shtëpi.

Këto kanë qenë fillimet e Meik S.

Georgia Katí

epo, kur nuk shkon në takime, nuk do të kesh për të ngrënë. Puno më shumë. .

ke kërkuar para, mundësi, punë? Laviret e bëjnë edhe këtë. Sa i disponueshëm është një treg injorant, fanatik dhe i mbyllur në një mentalitet vrasës për vajzat dhe gratë normale, pa diskutuar për prostitutat. A janë ato gonxhe? A janë trëndafila? Ç’aromë kanë? Si parfumojnë shpirtrat e tyre të flashkët në një ditë me shi,


Kejdi Mei kërkon një cigare e trullosur e me duart që i dridhen në rrugët e Athinës. Cila është ‘e sotmja’ e saj? Në paëndje me kushtet që i servir një vend i vështirë si Greqia. Edhe ajo, njësoj! ! u bëmë shumë. U bëmë vërtetë shumë, në ato rrugë.


Unë nuk të njoh por të premtoj. Sepse unë premtoj. Jam një politikan/e dhe natyrisht që ky është një proces etik. Shihemi nesër B.

Si ndodh që “kërcejnë” në prehrin e një klienti preferencial? Kjo do të mbetet një enigmë për shumëkënd, jo vetëm për presionin psikoemocional, por edhe atë fiziologjik, në rast se, ‘refuzojnë’. Sa të sofistikuara janë prostitutat e viteve 00? A ka ende prej atyre që mendojnë se e kanë zgjedhur vetë këtë rrugë? Them se jo. Të gjithë i kanë të qarta mekanizmat se si një vajzë përfundon pjesë e ekuacionit “prostitutë, tutore”. Si ta heq qafe këtë fat të keq? Mund të jetë një tjetër kërkesë e frikësuar.

Duke shtuar hot girls në rreth. Duke sugjeruar të tjera gra që merren me menaxhimin e tyre. Kjo është e vetmja mundësi.. “ kuptohet prej bsedave të koduara se sa e vështirë është situata në të cilën gjenden vajzat dhe gratë e rrethit.

‘Ekziston një rrjet. Ai punon gjatë gjithë kohës në shërbim të sistemit.”

Sa të traumatizuara janë, për të thënë se kjo nuk ishte dëshira e tyre? A besojmë më në Pretty Woman story? Ku, djali me shumë para martohet me prostitutën. Shpesh, po. Kjo, për paradoks të bashkëekzistencës midis konceptit të princeshës /Desdemonës dhe lavires joshëse /të haremit.

A ka një Harem Shqipëria? Dhe nëse po, si funksionon? Dhe para së gjithash, a nuk do të ishte kjo një Milfëj e një tragjedie groteske. Pa mbret. Pa kokë mbreti. Një problem pa kokë, në fakt! një svelta në një mesazh (me maskë politike) në një shurrtore publike, strategjikisht e volitshme për kryetarët. Edhe ato pa krye, thua

Telefoni fiket. Linja i dedikohet vetëm rrjetit. Borgjezia punon si gjenerstor, me kukullat përkatëse, të cilat shpesh i duhet të thonë vetëm po. Ç’rol ka shkrimtari, gazetari dhe intekektuali në këtë përgjithësisht, ‘qesëndi’?!

të mbyllë gojën sipas rregullave strikte të vetes, për veten.

“ik bli ca rroba! mos u vish si karagjoze.” Tri herë në kor

“ha, pi, vishu”

Klienti i ditës në Tv është disa herë më i besueshëm se “la giornaliera”

Etiketa dhe etiketimet, tash(më) janë vendosur në një strukturë të përçudnuar prej vetë procesit të seleksionimit.

Ç’më thua për bazën dhe ti? Mefshtësia e kësaj thënieje, korridoreve të ndonjë cirkuiti politik e tejkalon për nga fuqia çdo Prostitutë. Gjeneratori vazhdon të punojë pa u lodhur drejt kukullave të Soros

“po po po” mbjellim pemë. “një pjatë për çdo të vobektë”

Të varfërit disponojnë jargë të veçanta kur na shohin ashtu tek pasurojmë fëmijët. Gardhi bëhet përherë e më i qartë. Nëse nuk je “po”, je një gjenerator seksi. Me kopsë në shtyllën kurrizore.

“nuk po më lexohet sot, sepse e kam mendjen larg. . Ndihem ndryshe. Po dridhem e nuk e di pse” sytë nuk fokusojnë mirë asgjë që ka të bëjë me librat a jetën kulturore. ‘Midis kategorizimit kurvë e ultë dhe diçka e ngritur, zgjedh të dytën.’

E kështu, historia vazhdon të riprodhohet hareshëm. Edhe në thashethemet lokale në tendencë / tentacion / turp / turravrap / mëshirëplota si tre ditët e Krishnës,  për t’u bërë urbane.

Ch. rrno për me tregue, e trego për me rnojt. për me justifiku qenien tënde, për me justifiku mungesën.

Unë e mbaj, ti më mban. Do qe kërkesa e një mantenute të rrethinave të bllokut. Mjaftueshëm e ndërgjegjshme për të qenë më e lartë se çdo politikane.”

Ne dhe Ju. Ju dhe Ne. Një himn që nuk i referohet bukurisë, çkopleksitetit, të ndjerit mirë me veten dhe të tjerë. Aberracion nga e shkuara? Aberracion? Nuk e dimë.

Vijon

mes tyre ka edhe shaka, që tregojnë se solidariteti ekziston, edhe në ditët më të zeza. Sa marrin zgjidhje këto probleme në ‘një profesion’ që në fjalimet e një km francez është thjesht një bonbone më shumë e që plotëson rutinën e tij si Qen në shërbim të komunitetit. Ose edhe si mbret.

Shqipëria (ça ke që shef/pse sheh)

A i ndihmon opinioni, kisha, xhamia, apo miqtë këto vajza që venë e vijnë, si gjithnjë me shpresa dhe ëndrra për të ardhmen. .

Jo. 🍩

 

 

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares