E para është fjala

Shprehje që mund t’ju ndryshojnë jetën

Nga  | 
MDD

MDD

“Turma e njerëzve e çon jetën drejt një trishtimi të heshtur. Ajo çka është konfirmuar si trishtim mund të kthehet në izolim.” Henry David Thoreau

“Bota po kërkon të të japë një rol. Momenti që e pranon këtë rol? Je i mallkuar” – Robert Greene

Kaloje çdo ditë duke menduar dhe qëndruar me njerëz të cilët e respektojnë veten, dhe nuk e lënë atë pasdore. (Është shenjë e vetërespektit të ndjesh keqardhje për pothuajse gjithçka që bën?) Marcus Aurelius

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares