Lajmi i Ditës

Si përballohet COVID-19 në botë?

Nga  | 

Vendet e lindjes kanë mbështetur përdorimin e maskave dhe kanë filluar të izolojnë virusin.

Punonjësit e shëndetësisë gjithashtu duhet të jenë të pajisur me këto maska.

Maskat janë mbrojtja më e mirë. Bazuar në kërkime shkencore, maskat N95 janë mbrojtja më efektive për të ndaluar sëmundjet respiratore shkaktuar nga virusi. /

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares