Lajmi i Ditës

Ndërron jetë Patricia Millardet si pasojë e një sulmi kardiak

Nga  | 

83D61E18-ADAC-43A5-B28A-6BA1EC0E6145

Aktorja protagoniste e serialit Oktapodi, Patricia Millardet, ka ndërruar jetë në spitalin San Camillo, në Romë, si pasojë e një sulmi kardiak. Për të gjithë fansat e saj italianë e veçanërisht shqiptarë, të serialit La Piovra (produksion i lançuar në vitet 1989-2001), aktorja franceze Patricia Millardet e njohur si Silvia Conti, është ikonë e kinemasë klasike franko-italiane. Gjatë karrierës kinematografike, aktorja Millardet ka qenë e njohur gjerësisht për publikun italian me filmat e producentit dhe regjisorit Carlo Lizzani.

Gjithashtu, në Il sole anche di notte dhe Il bello delle donne. Ikona italiane është në zemrat e çdo teleshikuesi të serialit Oktapodi, ku ajo interpretonte krah Michele Placidos,  në rolin e Gjykatëses Silvia Conti.


Corrado Cattani është inspektor policie i dedikuar plotësisht luftës ndaj mafias italiane (i njohur me titullin “La Piovra” ose “Oktapodi”). Edhe pse ai gjendet i vetëm kundër kriminelëve, komisari vazhdon luftën. / përkthyer për gw 

4BDF327E-6646-428B-8AC9-7A92562B7D16

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares